نزاع‌های شخصی در سرخه نگران کننده است/ ثبت ۱۱۳مورد در یکسال – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
نزاع‌های شخصی در سرخه نگران کننده است/ ثبت ۱۱۳مورد در یکسال – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، علی رضا آشناگر شامگاه یکشنبه در نشستی با موضوع مسائل فرهنگی و موضوعات مرتبط با سرخه به میزبانی استانداری سمنان با بیان اینکه نزاع‌های شخصی در سرخه نگران کننده است، تاکید کرد: در سال ۹۹ فقط ۱۱۳ مورد نزاع در این شهرستان به ثبت رسیده که باید در این زمینه کار […]به گزارش خبرنگار مهر، علی رضا آشناگر شامگاه یکشنبه در نشستی با موضوع مسائل فرهنگی و موضوعات مرتبط با سرخه به میزبانی استانداری سمنان با بیان اینکه نزاع‌های شخصی در سرخه نگران کننده است، تاکید کرد: در سال ۹۹ فقط ۱۱۳ مورد نزاع در این شهرستان به ثبت رسیده که باید در این زمینه کار بیشتری کرد.

وی با بیان اینکه ۱۵۲ فرد معتاد در سرخه در سال ۹۹ شناسایی شد و یک مقدار تعداد دستگیرشدگان مواد مخدر رو به افزایش است، افزود: بیشتر زندانیان سرخه به طور عمده بیکار و بی‌سواد هستند که نشان دهنده میزان اهمیت سواد در افزایش یا کاهش جرایم است.

جمعیت اتباع در سرخه

استاندار سمنان بیان کرد: نرخ ولادت در سرخه روند کاهشی دارد و جرایم در شهرستان بالا نیست و مفاسد اجتماعی با توجه به فرهنگ غنی مردم این دیار کم است.

آشناگر با بیان اینکه بدون توجه به مرزها مردم مسلمان جهان یک امت واحد اسلامی هستند و نباید حساسیتی نسبت به این موضوع داشت، تاکید کرد: حضور اتباع بیگانه اگر مدیریت شود چالش نیست، لذا بر اساس آمار کمتر از یک هزار اتباع خارجی در سرخه زندگی می‌کنند که این تعداد از اتباع، در کنار جمعیت ۱۵ هزار نفری سرخه، رقم قابل توجهی نیست.

وی افزود: تحت پوشش قرار گرفتن تعدادی از شهروندان سرخه در کمیته امداد و بهزیستی رو به افزایش است که باید با ارزیابی‌های کارشناسی و نقش آفرینی خیرّان برای رفع این چالش اقدام کرد.لینک منبع خبر