آموزه های قرآنی کلید حل آسیب های اجتماعی در جامعه است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
آموزه های قرآنی کلید حل آسیب های اجتماعی در جامعه است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

ملااحمد عبدالله پور در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ماه رمضان بهترین فرصت برای بهره مندی جوانان و یادگیری قرآن کریم است، افزود: با تعمق و تفکر در تمامی سوره‌ها و آیات قرآنی می‌توان دریافت این کتاب الهی برای تمامی زمان و عصرها نازل شده و در آن راه نجات و رستگاری انسان […]ملااحمد عبدالله پور در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ماه رمضان بهترین فرصت برای بهره مندی جوانان و یادگیری قرآن کریم است، افزود: با تعمق و تفکر در تمامی سوره‌ها و آیات قرآنی می‌توان دریافت این کتاب الهی برای تمامی زمان و عصرها نازل شده و در آن راه نجات و رستگاری انسان به راحتی بیان شده است.

وی با بیان اینکه امروز ریشه بسیاری از مسائل و مشکلات جوامع بی اهمیتی به مسائل دینی و تربیتی به خصوص در بین جوانان است، ادامه داد: با توسل و ترویج فرهنگ قرآنی می‌توان نسل جوان جامعه را هدایت و راهبری کرد.

عبدالله پور با گلایه از بی توجهی مسئولان به برنامه ریزی در خصوص آموزش مسائل دینی و قرآنی در جامعه گفت: این غفلت و بی توجهی در مناطق مرزی و شهرستان‌های محروم بیش از سایر مناطق به چشم می‌خورد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کمترین امکاناتی در شهرستان مرزی پیرانشهر برای ترویج و آموزش قرآن وجود ندارد، عنوان کرد: در کنار کمبود امکانات متأسفانه هیچ حمایت و پشتیبانی از مربیان قرآنی، کلاس‌های قرآنی و افراد فعال در این عرصه صورت نمی‌گیرد.

حافظ کل قرآن کریم در پیرانشهر با بیان اینکه ماه هاست از مسئولان شهرستان پیرانشهر درخواست یک مکان برای تدریس قرآن را داده و هنوز جوابی دریافت نکرده ام، گفت: هیچ نهاد و اداره‌ای متولی مشخص در این زمینه نیست و کسی نیست در این زمینه جوابگو باشد.

وی با اشاره به تعدد ادارات و نهادهای فعال در زمینه آموزه‌های دینی و قرآنی اضافه کرد: با وجود اینکه بسیاری از ادارات و نهادها خود را متولی مسائل فرهنگی، دینی و قرآنی می‌دانند اما ضعف و کمبودهای زیادی در این زمینه وجود دارد.

عبدالله پور همچنین از جوانان و کسانی که علاقمند به قرائت و درک آموزه‌های قرآنی هستند خواست تنها به حفظ و روخوانی قرآن کریم روی نیاوردند بلکه این یادگیری توأم به عمل به فرامین و آموزه‌های قرآنی باشد تا بتوان راه نجات و رستگاری را بهتر و بیشتر درک کنند.لینک منبع خبر