لزوم استفاده از نگاه اسلامی در حل آسیب های اجتماعی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
لزوم استفاده از نگاه اسلامی در حل آسیب های اجتماعی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رضا غلامی رئیس پژوهشکده مطالعات اسلامی آسیب‌های اجتماعی در حاشیه نشست خبری دومین همایش ملی مواجه با آسیب‌های اجتماعی از دیدگاه اسلام در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کار اصلی در این همایش انجام پژوهش است. اولویت‌های اصلی که در این همایش مد نظر قرار دادیم برای مبارزه با آسیب‌های […]به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رضا غلامی رئیس پژوهشکده مطالعات اسلامی آسیب‌های اجتماعی در حاشیه نشست خبری دومین همایش ملی مواجه با آسیب‌های اجتماعی از دیدگاه اسلام در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کار اصلی در این همایش انجام پژوهش است. اولویت‌های اصلی که در این همایش مد نظر قرار دادیم برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: اساس کار و طبقه بندی اولویت‌ها در این همایش مسائلی در حوزه آسیب‌های اجتماعی است که نظام با آن دست به گریبان است.

رئیس پژوهشکده مطالعات اسلامی آسیب‌های اجتماعی از آن جهت جهت منحصر به فرد است که در حوزه آسیب‌های اجتماعی به مواردی اهمیت می‌دهد که تا به امروز مغفول مانده بودند.

غلامی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه تفاوت این همایش با دیگر همایش‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی چیست، گفت: همایش‌هایی که تا الان برگزار شده لزوماً رویکرد اسلامی نداشته است و به شکل عمومی از صاحب نظران دعوت شده است. البته این همایش‌ها نتایج مفیدی هم داشته اند.

وی ادامه داد: اما ما در یک جامعه اسلامی زندگی می‌کنیم و مردم به ارزش‌ها و احکام اسلامی در این جامعه اعتقاد دارند و اگر بخواهیم در ایران کار موفقی انجام دهیم باید رویکرد اسلامی داشته باشیم.

رئیس پژوهشکده مطالعات اسلامی آسیب‌های اجتماعی تصریح کرد: تفاوت این همایش با دیگر همایش‌های برگزار شده در این حوزه نگاه و رویکرد اسلامی بودن آن است.

غلامی اظهار داشت: بحث ما صرفاً بحث نظری نیست و در این همایش به دنبال شناسایی و ارائه راه حل های مواجه با آسیب‌های اجتماعی مد نظر هم هست.

وی در پایان گفت: امید داریم با برگزاری این همایش‌ها نسخه‌هایی را برای حل مسائل در زمینه آسیب‌های اجتماعی بتوانیم ارائه کنیم.لینک منبع خبر