راه‌اندازی «گشت رضویان» در ملارد/۴۰ درصد از ناهنجاری ها کاسته شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
راه‌اندازی «گشت رضویان» در ملارد/۴۰ درصد از ناهنجاری ها کاسته شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ علی اکبر جهانی نژاد شامگاه شنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته بسیج در سپاه ناحیه ملارد برگزار شد ضمن تبریک هفته بسیج به بسیجیان و تمام مردم شهرستان، بسیج را وابسته به همه مردم دانست و آن را پشتوانه مستحکمی برای انقلاب برشمرد و در این باره اظهار […]به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ علی اکبر جهانی نژاد شامگاه شنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته بسیج در سپاه ناحیه ملارد برگزار شد ضمن تبریک هفته بسیج به بسیجیان و تمام مردم شهرستان، بسیج را وابسته به همه مردم دانست و آن را پشتوانه مستحکمی برای انقلاب برشمرد و در این باره اظهار داشت: بسیج یادگار ارزنده حضرت امام (ره) است که فتح الفتوح امام پرورش جوانانی است که در بسیج نقش آفرینی می‌کنند و در لایه‌های نظام حضور مستمر دارند.

وی با اشاره به مشخصات بسیج و بسیجیان ادامه داد: به فرموده مقام معظم رهبری بصیرت بسیجی باعث شده با پیدا کردن راه صحیح به موفقیت‌های بیشتری دست یابیم و باید به این موضوع توجه داشت که بسیج سیاسی و جناحی نیست و متعلق به تمام مردم است هرکسی به آینده کشور و دغدغه‌های مردم فکر می‌کند، بسیجی است.

جهانی نژاد افزود: بسیج تنها یک حزب می‌شناسد و آن هم حزب خداست و بسیجیان دل در گرو ولایت دارند و عمیقاً متعهد است اما متحجر نیست.

وی ادامه داد: رفتارهای عاقلانه و منطقی همواره در قاموس بسیج است آسمانی‌ترین افراد در شجره طیبه بسیج کسانی هستند که به فکر گره گشایی از نیازمندان هستند و عبادت را در سکون نمی‌بینند بلکه در تحرک مثبت می بیند.

وی یاد آور شد: هر زمان نوای دلنشین بسیج در جامعه منتشر شود آن زمان طمع و دستاویزی بیگانگان از کشور برداشته خواهد شد.

جهانی نژاد بیان داشت: بسیج باید در محله‌ها برنامه‌های تاکتیکی و راهبردی بلند مدت و کوتاه مدت داشته باشد محله‌ها به عنوان سلول‌های پیکره نظام بسیار مهم و پراهمیت هستند پس باید برای محلات برنامه ریزی های مفید و کاربردی داشت که در این راستا بسیج نقش پررنگی دارد.

فرمانده سپاه ملارد با بیان اینکه بزرگترین شبکه اجتماعی جامعه را بسیج در اختیار دارد، خاطر نشان ساخت: مسئولین شهرستان به هیأت‌های اندیشه‌ورز بسیج اعتماد کنند و از پتانسیل عظیم آن در پیشبرد اهداف خود بهره ببرند. با این روش، هم هزینه‌ها به حداقل می‌رسد وهم توفیقات بیشتر حاصل می‌گردد.

وی در پایان به راه‌اندازی گشت رضویان در محله‌های اشاره کرد و درباره آن گفت: باهدف ارتقا سطح امنیت عمومی اقدام به راه‌اندازی گشت رضویان کرده‌ایم و تا پاسی از شب در محلات گشت می زنیم که نسبت به مراقبت‌های امنیتی توجه می‌شود، که با اجرای این گشت‌ها تاکنون ۴۰ درصد از رفتارها و نابهنجار در شهرستان کاهش یافته است.لینک منبع خبر