رهنمودهای مقابله با کاهش آسیب ها جدی گرفته نشده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
رهنمودهای مقابله با کاهش آسیب ها جدی گرفته نشده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله علی معلمی ظهر دوشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران خواستار عزم ملی و همگانی برای مبارزه با مواد مخدر شد و گفت: صدا و سیما و رسانه‌ها مفاسد و خطرات مواد مخدر را تبیین کنند. آیت الله معلمی با اشاره به مبارزه ۴۰ ساله جمهوری […]به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله علی معلمی ظهر دوشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران خواستار عزم ملی و همگانی برای مبارزه با مواد مخدر شد و گفت: صدا و سیما و رسانه‌ها مفاسد و خطرات مواد مخدر را تبیین کنند.

آیت الله معلمی با اشاره به مبارزه ۴۰ ساله جمهوری اسلامی با مواد مخدر و تقدیم هزاران شهید و جانباز در این حوزه گفت: با وجود بکارگیری شیوه‌های مختلف متأسفانه هر ساله هم آمار کشفیات و هم آمار افراد معتاد و آلوده افزایش می‌یابد

امام جمعه قائمشهر تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی رهنمودهای مقام معظم رهبری را در حوزه ضرورت مقابله با کاهش آسیب‌های اجتماعی جدی نگرفته اند.

وی تاکید کرد: مبارزه با مواد مخدر باید فراگیر و همگانی شود و آموزش و پرورش، آموزش عالی، وزارت بهداشت، صدا و سیما و رسانه‌ها همه با هم هماهنگ و همزمان با نیروی انتظامی عمل کنند.

وی بار دیگر بر اثرپذیری برنامه‌های صدا و سیما تاکید کرد و گفت: صدا و سیما می‌بایست مفاسد اعتیاد و مواد مخدر را برای جامعه تبیین کند و ضرورت دارد تا مباحث مرتبط با مضرات و آسیب‌های مواد مخدر در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها آورده شود.

آیت الله معلمی خواستار عزم جدی همه دستگاه‌ها برای مبارزه همه جانبه با مواد مخدر شد و گفت: مبارزه با مواد مخدر عزم ملی و فراگیر می‌خواهد و در این حوزه باید یک موج و حرکت عمومی شکل بگیرد.

وی با اشاره به اینکه پایه و اساس بسیاری از آسیب‌ها مواد مخدر است افزود: خیلی از خانواده‌ها به دلیل مواد مخدر متلاشی شده اند و پایه بسیاری از سرقت‌ها و خشونت‌ها و قتل‌ها هم مواد مخدر است.

وی با اشاره به افزایش تولید مواد مخدر در افغانستان گفت: تولید مواد مخدر با وجود نیروهای آمریکایی در افغانستان ۵۰ برابر شده است و امروزه مبارزه با مواد مخدر امری مقدس و ارزشمند است و همه باید پای کار بیایند.

آیت الله معلمی در پایان بر استفاده از ابزار رسانه و هنر برای ارتقا دانش اعتیاد و تبیین مضرات و خطرات مواد مخدر برای نسل جوان و نوجوان تاکید کرد.

احمد مظفری دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران گزارشی از اقدامات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران ارائه کرد و گفت: متأسفانه مواد مخدر افراد فعال و سرباز جامعه را به سربار تبدیل می‌کند و ضرورت دارد تا تمامی ظرفیت‌ها در این حوزه فعال شود

وی تاکید کرد: معضل مواد مخدر و اعتیاد به یک تهدید جدی برای سلامت و امنیت جامعه تبدیل شده است.لینک منبع خبر