آسیب‌های اجتماعی در شهرستان بیله‌سوار کاهش یافت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
آسیب‌های اجتماعی در شهرستان بیله‌سوار کاهش یافت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

توحید هژیر در گفتگو با خبرنگار مهر، از کاهش انواع آسیب‌های اجتماعی مرتبط با حوزه فعالیت اورژانس اجتماعی در شهرستان بیله‌سوار خبر داد و افزود: طی مدت ۶ ماه اول سال‌جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته انواع آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان روند کاهشی داشته است. وی افزود: با توجه به فعالیت‌های […]توحید هژیر در گفتگو با خبرنگار مهر، از کاهش انواع آسیب‌های اجتماعی مرتبط با حوزه فعالیت اورژانس اجتماعی در شهرستان بیله‌سوار خبر داد و افزود: طی مدت ۶ ماه اول سال‌جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته انواع آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان روند کاهشی داشته است.

وی افزود: با توجه به فعالیت‌های فرهنگی این اداره در سطح شهرستان و هدف‌گزاری این اداره در جهت کاهش انواع آسیب‌ها و تلاش همکاران اورژانس اجتماعی نتیجه در حد مطلوب ارزیابی شده و تلاش در جهت ارائه خدمات و مداخلات به‌موقع به همشهریان عزیز در دستور کار این اداره قرار گرفته است.

رئیس بهزیستی شهرستان بیله‌سوار ادامه داد: با توجه به جذب کارشناسان مجرب و سپری نمودن دوره‌های لازم توسط سازمان بهزیستی استان، خوشبختانه مداخلات در سریع‌ترین زمان ممکن انجام گرفته و خوشبختانه با ادارات مربوطه از جمله دادگستری، نیروی انتظامی، آموزش و پرورش، شبکه بهداشت و درمان و سایر ارگان‌ها تعاملات مطلوبی در حال انجام است و امیدواریم با همکاری ادارات مذکور زمینه مساعدتری در مداخلات انجام گیرد.

هژیر گفت: در ۶ ماه اول سال ۹۹ مداخلات بحرانی از تعداد ۱۱۵ مورد به ۱۰۰، ارائه خدمات سیار از ۳۸۵ مورد به ۳۵۵ مورد، تماس با خط ۱۲۳ از ۵۵ مورد به ۳۰ مورد، همسر آزاری از ۴۳ مورد به ۲۷ مورد، کودک آزاری از ۲۹ مورد به ۲۶ مورد، معلول آزاری از ۳ مورد به صفر مورد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش یافته و متأسفانه والد آزاری از ۱ مورد به ۲ مورد و اقدام به خود کشی از ۲ مورد به ۳ مورد افزایش یافته که در جهت تلاش برای برنامه ریزی های بیشتر در مورد آمارهای افزایشی هستیم.

وی تاکید کرد: از عموم همشهریان خواستاریم در صورت مشاهده انواع آسیب‌های یاد شده در سریع‌ترین زمان ممکن با خط ۱۲۳ تماس بگیرند تا همکاران اورژانس اجتماعی این اداره به‌موقع در پیشگیری از انواع آسیب‌های اجتماعی همراه با بهزیستی شهرستان اقدام نمایند.لینک منبع خبر