کاهش ۱۸ درصدی خودکشی در استان ایلام – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
کاهش ۱۸ درصدی خودکشی در استان ایلام – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نوذری عصر سه شنبه در نشست هیئت اندیشه ورز اجتماعی استفاده از نظرات و ایده‌های این هیئت‌ها در کاهش آسیب‌های اجتماعی معنادار دانست و گفت: این هیئت‌ها متشکل از نخبگان دانشگاهی هستند که با رویکردی علمی با کندو کاو در جامعه در صدد کاهش آسیب‌های اجتماعی هستند. دکتر نوذری با […]به گزارش خبرنگار مهر، محمد نوذری عصر سه شنبه در نشست هیئت اندیشه ورز اجتماعی استفاده از نظرات و ایده‌های این هیئت‌ها در کاهش آسیب‌های اجتماعی معنادار دانست و گفت: این هیئت‌ها متشکل از نخبگان دانشگاهی هستند که با رویکردی علمی با کندو کاو در جامعه در صدد کاهش آسیب‌های اجتماعی هستند.

دکتر نوذری با اشاره به این مهم که انتظار اصلی ما از اعضای هیئت‌های اندیشه ورز ارائه ایده‌ها و پیشنهادات کاربردی است، اضافه کرد: امروز مجموعه راهکارهای ارائه شده نتیجه بخش بوده به طوری که در حوزه خودکشی نسبت به دو سال گذشته بیش از ۱۸ درصد کاهش داشته‌ایم و در دیگر آسیب‌های اجتماعی نیز عملکرد خوبی داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه نگرانی‌هایی از رشد این آسیب‌ها نیز داریم، تصریح کرد: به طور مثال در بحث طلاق استان رتبه ۳۱ کشوری را دارد ولی آمار استان رشد داشته است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار با اشاره به پیگیری‌های متعدد برای جذب امکانات در حوزه آسیب‌های اجتماعی، خاطر نشان کرد: در این راستا قول افزایش دفاتر تسهیل گری گرفتیم و تلاش داریم به ازای هر شهرستان یک دفتر ایجاد کنیم.

وی هدف هیئت‌های اندیشه ورز را تصمیم سازی، سیاست گذاری و برنامه ریزی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی با توجه به وضعیت بومی و استانی عنوان کرد و ابراز داشت: مسائل و آسیب‌های اجتماعی هراستان و منطقه‌ای باید بر اساس وضعیت اجتماعی همان استان مورد بررسی قرار گیرد و راهکارهای بومی برای برون رفت از آنها ارائه شود.

نوذری با بیان اینکه به دنبال بومی سازی رفع آسیب‌های اجتماعی هستیم، افزود: اعتقاد راسخ به دانشگاه و ایده‌های دانشگاهی داریم که می‌توانیم از این فرصت برای برون رفت و کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده کنیم.لینک منبع خبر