طرح‌های توسعه خراسان شمالی به سمت مناطق آسیب‌زا سوق داده شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
طرح‌های توسعه خراسان شمالی به سمت مناطق آسیب‌زا سوق داده شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی شجاعی ظهر امروز در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی که در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: هرچه پیچیدگی یک موضوع بیشتر باشد نیاز به برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای حل آن داریم. استاندار خراسان شمالی با اشاره به ارسال سند مبارزه با مواد مخدر در خراسان […]به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی شجاعی ظهر امروز در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی که در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: هرچه پیچیدگی یک موضوع بیشتر باشد نیاز به برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای حل آن داریم.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به ارسال سند مبارزه با مواد مخدر در خراسان شمالی به دستگاه‌های استان بیان کرد: سندی که ابلاغ شده بناست مسیر حرکت ما را در راستای مبارزه با مواد مخدر مشخص کند لذا از این به بعد دستگاه‌ها وظایفشان را طبق این سند انجام داده و گزارش ارائه دهند.

وی افزود: دستگاه‌ها دقیقاً باید گزارش دهند که در یک دهستان یا روستا و یا یک محله چه کرده‌اند و از کلی گویی پرهیز شود.

شجاعی با تاکید بر اینکه رشد استفاده از مواد مخدر را باید از چشمه خشکاند گفت: برای این اتفاق باید تمام دستگاه‌ها مانند شهرداری‌ها نیز فعال شوند و صرفاً تمام وظایف را به نیروی انتظامی و اداره اطلاعات واگذار نکنیم.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: طرح‌های توسعه استان به سمت محل‌ها و روستاهایی که بیشتر در معرض آسیب‌های مواد مخدر هستند سوق داده شود.

وی افزود: نقشه اعتیاد استان تهیه و مناطق دارای وضعیت قرمز مشخص شوند و این نقاط در اولویت فعالیت‌های تمام دستگاه‌ها قرار بگیرد.

شجاعی ادامه داد: به منظور مقابله با مواد مخدر اعتبارات کل دستگاه‌ها سر جمع شود تا بتوانیم فعالیت اثرگذاری انجام دهیم.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با اشاره به مراجعه ۲۱ هزار نفر به مجموعه علوم پزشکی برای درمان اعتیاد گفت: این آمار باید تجزیه و تحلیل شده و با آمار کشور مقایسه شود تا بدانیم در چه نقطه‌ای قرار داریم.

وی بیان داشت: اعتیاد مدت‌هاست با ما زندگی می‌کند و عامل ناشناخته‌ای نیست لذا فهمیدن ریشه آن و نقاط رشد و توقفش ممکن است اما نیاز به نگاه عمیق‌تری داریم تا در ایستگاه‌های ابتدایی جلوی اعتیاد گرفته شود.لینک منبع خبر