ظرفیت‌های مردمی برای رفع آسیب‌های اجتماعی به کار گرفته شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
ظرفیت‌های مردمی برای رفع آسیب‌های اجتماعی به کار گرفته شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، عاطفه سعیدی‌نژاد پیش از ظهر شنبه در جلسه هم‌اندیشی با مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان با موضوع «هم‌افزایی و همکاری در شناسایی و حل مسائل فرهنگی-اجتماعی کشور» در مورد راه حل مواجه مؤثرتر با آسیب‌های اجتماعی به نقش اثرگذار فعال شدن نیروهای مردمی اشاره و بیان کرد: نگاه حاکمیتی به حل […]به گزارش خبرنگار مهر، عاطفه سعیدی‌نژاد پیش از ظهر شنبه در جلسه هم‌اندیشی با مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمان با موضوع «هم‌افزایی و همکاری در شناسایی و حل مسائل فرهنگی-اجتماعی کشور» در مورد راه حل مواجه مؤثرتر با آسیب‌های اجتماعی به نقش اثرگذار فعال شدن نیروهای مردمی اشاره و بیان کرد: نگاه حاکمیتی به حل مسائل موجب سلب نقش مردم شده است.

وی ادامه داد: شعار اداره بانوان در حل آسیب‌های اجتماعی فعالسازی مردم برای حل مشکلات مردم با شعار «مردم برای مردم» است که در این خصوص حاکمیت نقش پشتیبانی از فعالیت‌های مردمی را دارد.

سعیدی نژاد بیان کرد: یکی از سطوح حل آسیب اجتماعی به وجود آمدن شبکه تبلیغ مردمی است. ایجاد سازمان‌های مردم نهاد و توسعه فعالیت‌هایشان بازویی برای حل مسئله‌ها و آسیب‌های اجتماعی است.

نقش مؤثر روحیه انقلابی در حل مسائل اجتماعی

مدیر کل امور اجتماعی استانداری کرمان هم در این نشست اظهار کرد: رابطه استانداری کرمان و اداره کل تبلیغات استان از زمان‌های قبل تا کنون به صورت کاری و عملیاتی بر مبنای اهداف مشترک شکل گرفته است.

زهرا موسی پور ادامه داد: بین این دو سازمان زبان مشترک وجود دارد و ما قائل بر این هستیم که همه باید یک صدا باشیم. اگر استانداری یک سیاست و سازمان یک سیاست داشته باشد موفقیت در حل مسائل مردم حاصل نخواهد شد.

موسی پور یکی از ریشه‌های آسیب اجتماعی را عدم شناخت کلان آسیب‌ها و برخورد جزئی و سلیقه‌ای دانست و بیان کرد: گاهی اوقات عدم شناخت درست از مسئله باعث بروز مشکلاتی می‌شود.

وی گفت: عدم نتیجه دهی فعالیت‌های فرهنگی ناشی از تصمیم گیری در تاریکی است. در خصوص مسائل فرهنگی باید در فضای شفاف و عریان تصمیم گرفت.

موسی پور در مورد نقش مردم در حل مسائل گفت: مردم در مواجه با کرونا به روحیه انقلابی خود برگشتند و این رویه باعث شد حل مشکلات آسان‌تر شود.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری کرمان بیان کرد: اگر با الگویی کاری کنیم که مردم در حل مسائل اجتماعی روحیه انقلابی خود را باز پس گیرند و حساسیت این آسیب‌ها به اندازه آسیب‌های یک بیماری برایشان تبیین شود می‌توانیم از توان آن در حل آسیب‌ها کمک بگیریم.

وی با اشاره به اینکه باید مردم را جدی بگیریم، افزود: انقلابی که مردم با خون خود آبیاری کردند هر جا از مردم فاصله بگیرد شکست خواهد خورد.

موسی پور بیان کرد: این نقص سیستم مدیریتی است که مردم فقط در زمان بحران حضور دارند و نمی‌توانیم مشارکت مردم را به طور مداوم داشته باشیم.

وی خطاب به مدیرکل اداره امور فرهنگی بانوان سازمان تبلیغات اسلامی گفت: حضور شما در این استان را به فال نیک می‌گیریم و اعلام آمادگی می‌کنیم که طرح اداره بانوان سازمان تبلیغات به صورت نمونه از کرمان آغاز کنیم.لینک منبع خبر