آسیب های اجتماعی در خراسان شمالی ریشه یابی شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
آسیب های اجتماعی در خراسان شمالی ریشه یابی شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، ولی الله حیاتی صبح امروز در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، بانوان و خانواده استان که در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: مسائل اجتماعی بسیار مهم و حساس است که باید مورد توجه باشد و تمام سعی و تلاش ما باید حل این مسائل در حوزه اجتماعی باشد تا […]به گزارش خبرنگار مهر، ولی الله حیاتی صبح امروز در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، بانوان و خانواده استان که در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: مسائل اجتماعی بسیار مهم و حساس است که باید مورد توجه باشد و تمام سعی و تلاش ما باید حل این مسائل در حوزه اجتماعی باشد تا به حوزه‌های انتظامی، امنیتی و قضائی کشانده نشود.
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی طلاق و خودکشی را دو آسیب اجتماعی اولویت دار استان معرفی کرد و ادامه داد: باید با ارائه طرحی ویژه این دو آسیب در استان لکه گذاری شود و پس از مشخص شدن مناطق با آسیب بیشتر بازه‌های سنی و دلایل بروز این آسیب‌ها بررسی و ریشه‌یابی شود.

وی افزود: بیش از ۸۰ درصد از اعتبارات فرهنگی و اجتماعی در سطح ملی توزیع می‌شود و هنر و تلاش استان باید جذب این اعتبارات با ارائه طرح‌های عملیاتی باشد چرا که تنها با تکیه بر اعتبارات استان نمی‌توانیم، هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی را محقق کنیم.

حیاتی تصریح کرد: در حوزه اجتماعی نبود آگاهی، دانش و سواد کافی در برخورد با آسیب‌ها مهمترین ضعف است که در این راستا هدف گذاری امسال استان ریشه کنی بیسوادی می‌باشد.

معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی تقویت خانه‌های عالم را یکی از راه‌های پرداختن به آسیب‌های اجتماعی دانست و تاکید کرد: هر چه از دین فاصله بگیریم با آسیب‌های اجتماعی بیشتری روبرو می‌شویم بنابراین فرمانداران برای تهیه و تجهیز خانه‌های عالم همکاری و مساعدت لازم را در دستور کار خود داشته باشند.

وی افزود: طرح پیشگیری از خشونت در شهرستان فاروج اجرا شده است و شهرستان راز و جرگلان منطقه بعدی برای اجرای این طرح می‌باشد.

حیاتی با تاکید بر اینکه باید به دنبال علت بروز خشونت باشیم، بیان کرد: بخشی از این خشونت‌ها مربوط به مشکلات اقتصادی و معیشتی است که باید این مشکلات با برنامه‌ریزی درست برطرف شود.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی یادآور شد: حوزه اجتماعی کشور در شرایط کنونی از درون تحت تأثیر مشکلات ناشی از کرونا ویروس و مسائل اقتصادی می‌باشد و همچنین خارج از مرزها دشمنان نظام و انقلاب برای حوزه اجتماعی و نارضایتی‌های اجتماعی برنامه‌ریزی دارند تا با موج سواری در کشور التهاب آفرینی کنند بنابراین باید برای مدیریت حوزه اجتماعی برنامه‌ریزی داشته باشیم.لینک منبع خبر