مشکلات اخلاقی جامعه آسیب شناسی شود/انتقاد از عملکرد برخی رسانه‌ها – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
مشکلات اخلاقی جامعه آسیب شناسی شود/انتقاد از عملکرد برخی رسانه‌ها – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار سردار سید محمود میرفیضی فرمانده جدید انتظامی استان قم، ضمن تبریک این انتصاب به وی، گفت: بخش قابل توجهی از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی ناشی از ضعف اخلاقی و فرهنگی است. وی بیان کرد: بدون شک یکی از مسائلی که در زمینه گسترش […]به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار سردار سید محمود میرفیضی فرمانده جدید انتظامی استان قم، ضمن تبریک این انتصاب به وی، گفت: بخش قابل توجهی از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی ناشی از ضعف اخلاقی و فرهنگی است.

وی بیان کرد: بدون شک یکی از مسائلی که در زمینه گسترش مفاسد اخلاقی نقش دارد، فضای مجازی رها و بدون ساماندهی است که باید در این خصوص چاره اندیشی و اقدام عاجل صورت گیرد.

این مرجع تقلید، تصریح کرد: نیروی انتظامی برای مقابله با این مشکلات و آسیب‌ها باید از ظرفیت‌های نهادهای دینی و فرهنگی به ویژه حوزه‌های علمیه، مساجد، صدا و سیما، سازمان تبلیغات و دیگر سازمان‌ها کمک بگیرد.

وی ادامه داد: تأمین نظم و امنیت ظاهری و حفظ اخلاق در جامعه را دو وظیفه مهم نیروی انتظامی دانست و تأکید کردند: بدانید اگر اخلاق در جامعه حفظ نشود امنیت و نظم ظاهری جامعه نیز دچار آسیب جدی خواهد شد.

آیت الله مکارم شیرازی با انتقاد از عملکرد برخی رسانه‌ها گفت: بعد دیگر ماجرا نیز برخی از رسانه‌ها هستند که دانسته و یا نادانسته به گونه‌ای عمل می‌کنند که ارزش‌های فرهنگی و دینی تضعیف می‌شود.

وی اظهار داشت: نمی‌شود با این بهانه که کار از کار گذشته، دست روی دست گذاشت و اقدامی انجام نداد، ما معتقدیم و تاکید می‌کنیم که باید به اندازه توان در این راستا و برای اصلاح وضعیت موجود برنامه ریزی، فعالیت و اقدام کرد.

این مرجع تقلید، غفلت از مسائل مذهبی در ساماندهی موضوع مهم نظم و امنیت اجتماعی را خسارت بار توصیف و تاکید کرد: نیروی انتظامی باید از نفوذ و جایگاه مهمی که مراجع عظام تقلید، حوزه‌های علمیه، شخصیت‌های دینی و فرهنگی، خطبا، مساجد و اماکن مذهبی دارند به خوبی بهره بگیرد.

وی مسئله تحکیم مبانی اعتقادی جامعه را مورد تاکید قرار داد و افزود: برای تحقق این مهم باید کار ریشه‌ای صورت گیرد و از مدارس و دبستان فعالیت‌ها آغاز شود، اگر پرورش نسل آینده جامعه از مدارس صورت گیرد، قطعاً به نتایج بهتری خواهیم رسید.

آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط پیش آمده در کشور و موضوع کرونا، ابراز امیدواری کرد به لطف الهی و با همکاری آحاد ملت این مشکل مرتفع و اماکن مذهبی، زیارتی، مساجد، نمازهای جمعه به صورت کامل بازگشایی و زمینه بهره مندی معنوی همگان از این ظرفیت‌ها فراهم شود.لینک منبع خبر