۱۹۴ تماس با اورژانس اجتماعی دامغان ثبت شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
۱۹۴ تماس با اورژانس اجتماعی دامغان ثبت شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

محمود زحمتکش در گفتگو با خبرنگار مهر، بابیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و ۳۲۹ تماس با اورژانس اجتماعی دامغان برقرارشده است، ابراز داشت: از این تعداد تنها ۱۹۴ تماس به حوزه اورژانس اجتماعی مرتبط می‌شد و مابقی تماس‌ها هیچ‌گونه ارتباطی با این حوزه نداشته و لذا ثبت نشدند. وی افزود: تماس […]محمود زحمتکش در گفتگو با خبرنگار مهر، بابیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و ۳۲۹ تماس با اورژانس اجتماعی دامغان برقرارشده است، ابراز داشت: از این تعداد تنها ۱۹۴ تماس به حوزه اورژانس اجتماعی مرتبط می‌شد و مابقی تماس‌ها هیچ‌گونه ارتباطی با این حوزه نداشته و لذا ثبت نشدند.

وی افزود: تماس های برقرارشده با اورژانس اجتماعی دامغان را همسر آزاری، کودک آزاری، زنان و دختران فراری در معرض آسیب‌های اجتماعی، کودکان کار و خیابانی و پیشگیری از خودکشی بوده که توسط کارشناسان خدمات لازم ارائه  کردند.

رئیس بهزیستی دامغان بابیان اینکه اورژانس اجتماعی این شهرستان از سال ۹۴ فعالیت خود را آغاز کرده است، ابراز داشت: از آن زمان تاکنون ۷۰۰ تماس برقرار و به تماس‌های مرتبط با اورژانس اجتماعی خدمات و مشاوره‌های لازم ارائه‌شده است.

زحمتکش بابیان اینکه اورژانس اجتماعی دامغان در دو نوبت صبح و عصر با به‌کارگیری یک دستگاه خودرو و سه نیروی انسانی فعالیت دارد، تصریح کرد: اورژانس اجتماعی از مرکزهای وابسته به سازمان بهزیستی کشور است که بودجه این مرکز از سوی معاونت اجتماعی این سازمان تامین و هزینه می‌شود.

وی ضمن بیان اینکه خدمات مرکز اورژانس اجتماعی به صورت حضوری و تلفنی است و آسیب دیدگان جامعه هدف تمام خدمت خود را به صورت رایگان دریافت می‌کنند، افزود: یکی از راه‌های برقراری ارتباط با اورژانس اجتماعی تماس با سامانه ۱۲۳ است و کارشناسان این مرکز می‌کوشند با ورود و مداخله در امورهای محوله در کمک به پیشگیری از مشکلات اجتماعی بر اساس ضوابط تعریف‌شده گام بردارند.لینک منبع خبر