آمادگی دفتر مبارزه با جرم و مواد مخدر برای همکاری با ایران – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان
آمادگی دفتر مبارزه با جرم و مواد مخدر برای همکاری با ایران – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، «الکساندر فدرو» در همایش مبارزه با فساد که در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، مطرح کرد: قانون مبارزه با فساد در سال ۲۰۰۹ به تصویب رسید و اکنون ۱۰ سال است که ایران به کمیته مرتبط با مبارزه با مواد مخدر و جرم در سازمان ملل ملحق شده است. […]به گزارش خبرگزاری مهر، «الکساندر فدرو» در همایش مبارزه با فساد که در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، مطرح کرد: قانون مبارزه با فساد در سال ۲۰۰۹ به تصویب رسید و اکنون ۱۰ سال است که ایران به کمیته مرتبط با مبارزه با مواد مخدر و جرم در سازمان ملل ملحق شده است.

وی ادامه داد: دولت ایران فعالیت‌های زیادی در زمینه مبارزه با فساد داشته و سازوکاری برای آن طراحی کرده است. همچنین فعالیت‌های ایران در این زمینه مورد تائید قرار گرفته است.

فدرو با بیان اینکه اکنون ۱۴۰ کشور عضو کنوانسیون مبارزه با جرم و مواد مخدر در ایران هستند گفت: دفتر اصلی کنوانسیون در وین اتریش مستقر است و با کشورهایی که بخواهند فعالیت‌های خود را در زمینه مبارزه با فساد ارتقا دهند، همکاری می‌کند.

نماینده دفتر مبارزه با جرم و مواد مخدر در ایران با اشاره به تبعات فساد اظهار کرد: فساد در سطح گسترده مردم را تحت تاثیر قرار داده و اعتماد را در نهادهای عمومی از بین می‌برد. همچنین فساد تلاش‌ها را برای ساختن دنیایی بهتر از بین می‌برد و باید برای ریشه‌کن کردن آن و همکاری برای حکمرانی مطلوب همکاری بیشتری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در ۱۰ سال گذشته چهارچوبی برای مبارزه با فساد شکل گرفته است، افزود: نمی‌توانیم اجازه دهیم فساد آینده ما را تحت تاثیر قرار دهد و برای حاکمیت قانون باید با یکدیگر همکاری کنیم.لینک منبع خبر